Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moje ime je Jasmina

2 posters

Ići dole

Moje ime je Jasmina Empty Moje ime je Jasmina

Počalji  Slovenska Ned Sep 06, 2009 1:16 pm

Nedelja:

Tog snenog praskozorja,u osvit sasvim obichog,maglovitog jutra,dok su dosadne kishne kapi dobovale po oknima usnulih prozora,prepoznala je trenutak.
Mozda to i nije bio onaj tren,kakvim ga je zamishljala okovana samocom,tek...bio je dovoljan bljesak i..znala je.
Teshko je reci kuda su sve dushe krenule,tog,nimalo prijatnog,proletjnog nagoveshtaja svitanja.Malo ko bi rekao da ce to biti sluchajan susret,ali je josh manje onih koji bi se mogli zakleti,da je sudbina tu umeshala svoje prste.
Bog samo zna,da li su im tada,u zvezdama bile ispisane sicushne poruke,samo njima vidljive.Tako je...mozda...moralo,bash tada,dok su nebesa plakala,na sastanku dana i noci,tako..i nikako drugachije.

Nisam uopste zadovoljna,ma i otkud mi ideja da ovako rasejana,ovako sludjena svim i svacim,pocinjem novi roman.Muka mi je od svega,
Svega mi je preko glave.
Njegovog vecitog nervoznog gundjanja,njegovih odsustvovanja pod izgovorom vaznih predavanja,odsustva misli,paznje,nedostatak ljudskog razgovora.A prosli smo,Bogu hvala,toliko toga,tako se dobro znamo,da je za varanje,malooo kasno.Istina je da smo to retko cinili,na prste jedne ruke bi se mogle izbrojati prevare bilo koje vrste...ali su bile "bomba" sto jes' jes'...Aleksa ima svoje prohteve,svoja kako on kaze "prava deteta" koja,valjda,po njegovom misljenju,podrazumevaju ispunjavanje svih zelja,bez da se nesto i ulozi,da se pogleda malo oko sebe i vidi ima li mesta kojoj obavezi...ma ne...samo prava.On ima prava,njegov otac ima prava,a prava je istina da cu da poludim,onako lagano,mozda bas uz ovu kaficu koju pijem kad joj vreme nije ( ma kad nije vreme za kaficu,sta i ja pricam ) uz desetak cigareta koje ce me ugusiti .Bas i neka,kad sam blesava.
Pokusavam da zapocnem roman.Onaj prosli je dobro prihvacen,jako sam zadovoljna i ponosna,sto ne reci...ali od ovoga...tesko da ce ista biti.Ko jos voli da cita sentimeOtkud ja da postanem piskaralo,a mogla sam lepo da budem profesor knjizevnosti u nekoj gimnaziji i Bog da me vidi.Ovako...izmedju dorucka i rucka,u pauzi izmedju stavljanja vesa u masinu i prostiranja istog,ja glavnu junakinju posaljem na neki egzotican,romantican put,pa kad zaprska bude gotova i rucak spreman,smislim joj neki susret...E , moja ti ( ja )...neces ni ti daleko.Kad rekoh daleko...sutra moram kod mojih...kako cu da se organizujem,ja pojma nemam.
Da sam onako lepa,crna i sarmanta pa da "bubnem" :Mislicu o tome sutra"...ali kod mene je skoro sve prohujalo,al' nije sa vihorom,pa se ne uklapam u recenicu.
Nekako vu se vec snaci...Mozda Marko pripomogne,ako mu ne bude baksuz-dan.Ponedeljak je sutra.Ponedeljak??? Ja ocekujem od nasih ponedeljaka neki dogovor?
Koliko li cemo samo metaka ispaliti sutra.
Ko to zna?
Odoh ja na spavanje.Iskljucujem ovo cudo,a glavna junakinja neka se malko pece u svojim slutnjama.

Enter !!!
Slovenska
Slovenska

Posts : 80
Join date : 29.08.2009
Age : 62
Location : Smederevo

http://Slovenska.sos4um.com

Nazad na vrh Ići dole

Moje ime je Jasmina Empty Ponedeljak

Počalji  Slovenska Ned Sep 06, 2009 10:40 pm

Resila sam da cu u sledecoj inkarnaciji ziveti u Barseloni i ostariti u dosadnu,cangrizavu usedelicu kojoj sve na svetu smeta,osim njenih macaka i klavira(ne znam da li cu da vezem goblene)..ovo mi bas fino zvuci,onako "filmovito".Setih se, dok sam kuvala kafu za nas dvoje ( jos uvek nas je dvoje,na opste zaprepascenje svih...osim nas) da se i u Barseloni racuna sedmica bas od ponedeljka,pa dok sam dodavala kafu i ko zna koliko kasicica stavila (ne bi mi bilo zao da ce je samo doticni piti...neka ga ubije bar ona) te da je najbolje , ipak, u sledecem zivotu da budem azot ili neki drugi hemijski element iz Mendeljejevog il' slicnog sistema...na Marsu ( slatka planeta)...tamo gde definitivno jos nije pocelo racunanje vremena.Marsovci su fini stvorovi...sta bi sa vremenom...a i azot bas ne "zarezuju" narocito.Bicu tamo mirna...shvatih dok sam sipala kafu.Smrzavala sam se bosa...ali mi je bilo bas lepo kad ovo odlucih.
Elem...
Ususkana u sal predivnih misli,koje ni plocice nisu mogle da rashlade,na tren zaboravih koji je dan.Ne znam ni sama kako je moguce da sam tako malo soljica razbila svih ovih godina naseg zajednistva(sad mislim samo na "ponedeljak" soljice) jer su ponedeljci u nasoj kuci izuzetno dinamicni,dramaticni i stravicni.Kafa je u soljama,ja bosa na plocicama,novine su tu negde,njegovi CD-oviiiiiiii TU,izuzetno otmeno drustvo za ispijanje prve kafice za nasim stolom.Nas sto...nema tu nikakve price,taj sto nema patinu davnih vremena,ni bakin heklani stolnjak ni vazu od nekog kristala "brendiranog"...kupljen je na kredit kao i vecina stvari u nasoj kuci.Zasto je zajednicki,zasto kao ostale zene nisam i ja donela bar taj sto kao "miraz"...???Sada bih u predsoblju pila kafu kao "gospodja" i uzivala povlaceci prvi dim ispijajuci prvi srk.NE.Nije mi se dalo da znam.
Bila sam spremna,naravno...godine su iza mene...tacno sam znala raspored svih dogadjanja.Najpre tresak vrata da se utroba preokrene...Ne znam zasto postoje vrata na kupatilu...koga interesuje sta se unutra dogadja...(lakse mi je da ovako pricam..cuj otkud vrata na kupatilu...Bozeee...)otkud vrata na kupatilu u ovakvimm kucama,ovakvim porodicama...vrata koja najpre sluze za treskanje.TRAS...malo je tako napisati...ko nije cuo taj tresak nikada nece znati ,ne znam ni ja cemu i sta to njemu znaci...tek..ocekivala sam spremna taj tresak. Nije bilo potrebno da se okrecem,vidim ja njega i ne gledajuci.Mokra kosa rascupana,jutarnji ogrtac onako dobrano "razdrljen" vise svucen nego obucen,toboze zurno ga oblaci da bi sto pre bio sa mnom ( to je verzija iz prvih godina braka koju vucem sa sobom kao neku dobru knjigu na letovanje,uvek se danas tome nasmejem...ali nekako mi je milije to nego objasnjenje tipa...daj bre tu kafu pa da bezim)...ne treba da se okrecem...vidim ja njega i jos bolje osecam ne okrecuci se.Znam da nece prici...odavno smo "prerasli" (citaj:zaboravili ) poljupce i zagrljaje...i...ohoo...pa da...jutrima lepim kao sto je ovo...
To sad i nije narocito vazno (kao)...Ocekujem da progovori.Varijanta "Daj kafu , pa da bezim"..."Sve mi se vise smucilo" i treca...najboljaaa "Dokle cu ja vise ovako"...sa naglaskom na OVAKO...Bas me briga dokle ces,uvek to pomislim (moracu mastu da ukljucim dok mu u mislima odgovaram...ne moram ja godinama isti odgovor) ...ne racunam raznovrsnost psovki,shodno godisnjem dobu...tako su i one promenljive.Leti obicno pomislim...sunce ti *ebem pokvareno o kom sada ti pricas...zimska varijanta je ...sledio se dabogda sada kad krenes...zavejali te ovi divni snegovi (to ako ima snega)...ali brzo se pokajem..zao mi snega da zalud pada po skotu...prolecna i jesenja varijanta je uglavnom "mokra" ako liju kise ili je ...ma nije to vazno,koliko je vazno da ja znam sta ce reci i spremna sam.Samo od muzike koju cemo slusati,neko sa uzivanjem...NEKO i ja koja sam prinudjena...(moracu u predsoblje,pa makar i na podu sedela) samo od muzike zavisi hocu li planuti odmah ili kad bude seo da pije kafu...zurno...kad bude progovorio.
Taj glas...
Njegov glas me je dobio odmah.Volim NJEGOV glas.Volim boju njegovog glasa,kad govori,kad se smeje,kad besni,kad sapuce (hmm...kad je to bilo?),kad peva...Boze...dobio me je taj glas odmah.Godine su prosle od naseg prvog susreta,pamtim,naravno da pamtim mesto,vreme,pamtim sve ...pamtim zbog te lepote i zbog kasnijih trenutaka.Pamtim nasa saputanja i nasa ...ali nije to vazno..vazno je da ce on sada da progovori,da cu ja da poludim i da ce ovo biti ponedeljak jedan u nizu,ponedeljak naseg zivota koji nas tako lepo gazi...a mi ne znamo zasto sve ovo podnosimo...mi ne znamo zasto u svakodnevnim svadjama trajemo ako trajemo,niti zasto se gusimo,a gusimo se.Gusimo jedno drugo,unistavamo.Mi smo prokletnici.Zao mi nas je.LAZEM.NJEGA mi nije zao...rado bih mu ovu pepeljaru bacila u glavu...da se rasprsne pepeljara...(? Jesam li boleciva prema zlotvoru?)...da se rasprsne pepeljara kojom bi ubio konja...C c c...starim...to je...Ne okrecem se prema njemu jos uvek,a i zasto bih...znam gde stoji,kako stoji,cujem kako dise...sprema se...da zapocne...cuvenu jutarnju pricu...Jos uvek cuti...Donosim kafu do stola jos uvek ga ne pogledavsi..zasto bih? Znam...ja znam...
Znam da stoji u dovratku snazan i velik, protezuci se i osmehujuci slavodobitno,osiono,pun sebe...osmeh koji govori : jak sam,najjaci,mocan,svemoguc (mrzim takav osmeh njegov...Boze,mnogo toga sad mrzim,oprosti mi).Znam da mu se niz vrat i grudi slivaju i blistaju kapi vode,da je jos topao od ...ma sta blista,sta topao...znam da je magarac uobrazeni spreman na monolog...i cekam...Zasto bih se okretala? Pogled su mi prikovale tri latice opale sa krunice belih ruza.Dve su pokraj vaze a treca je lepotom ispunila praznu pepeljaru.Belo.Obuhvatio ih moj pogled i ne pusta da iz oka odu.Hoce lepotu da zdrzi.Volim bele ruze.
Slovenska
Slovenska

Posts : 80
Join date : 29.08.2009
Age : 62
Location : Smederevo

http://Slovenska.sos4um.com

Nazad na vrh Ići dole

Moje ime je Jasmina Empty Re: Moje ime je Jasmina

Počalji  gorskooko Pet Nov 20, 2009 10:35 pm

ruza cvece pice

Nosen dahom sna
doleteo je crni golub na moj dlan
zasto ko da zna
al' to sam jutro docekao umoran
ko da sam i ja leteo s njim
krilima teskim olovnim
i video svet sakriven iza zlatnih oblaka

Ako umrem mlad
posadi mi na grobu samo ruzmarin
na dozvoli tad
da naprave od toga tuzni treci cin
nek mi ne drze govore
nek drugom pletu lovore
ako umrem mlad
zaustavljen u koraku i snu

O zagrli me sad
jako, najbolje sto znas
i nemoj crnoj ptici da me das
ma ne, ne brini
proci ce za tren
ja sam samo malo lud i zaljubljen

U mojim venama davni sever caruje
i ja ponekad ne znam sta mu je
sto luduje , od srece tugu tka
moja prosta dusa slovenska

Uplasi me sjaj,
milion sveca kad se nebom popali
gde je tome kraj
za kog su tako dubok zdenac kopali
zasto se sve to desava
da l' covek ista resava
il' smo samo tu
zbog ravnoteze medju zvezdama
gorskooko
gorskooko

Posts : 70
Join date : 30.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moje ime je Jasmina Empty Re: Moje ime je Jasmina

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu